Výzkum, který přinese nové nápady? Díky ne, nápadů máme spoustu

od | 15. 4. 2019

Během poslední doby jsme si uvědomili, že problém českých, středně velkých firem, není nedostatek nápadů. Tyhle firmy spíš trápí nedostatek lidí a špatné projektové řízení – obojí vede k tomu, že firmy rezignují na inovaci. A taky aby ne.

Vemte si motivovaný tým, který se snaží zlepšit fungování firmy, začít naplňovat strategii značky nebo se víc věnovat zákazníkům, jenže vždy narazí na to, že se u nich ve firmě nic nedotáhne. Focus na strategické cíle většinou pokazí záplatování a hašení urgentních problémů. Třeba když vypadne někdo z týmu, přijde nový šéf, který to vidí úplně jinak nebo je všude tolik zakázek a objednávek, že na nic jiného prostě není čas. A to jsou věci, na které je potřeba reagovat hned.

To pak slýcháme – nepotřebujeme nové nápady, těch máme spoustu, potřebujeme je dotáhnout.

Přesto si troufáme tvrdit, že je hodně důležité mít dostatek nápadů. A to klidně víc, než jich zvládnete realizovat. Proč?

Protože nemáte bezedné kapacity a z těch všech nápadů si potřebujete vybrat ty nejlepší. Ty nejpřínosnější pro váš byznys. Ty, které stojí na pochopení zákazníka a na dobrém vhledu. Ty, které začínají problémem, který potřebujete vyřešit.

Čím méně kapacit máte, tím důležitější je dobře vybrat, kam je nasměrujete.

0 komentářů

Pojďte s námi zkoumat!

Přečtěte si, co vám online fokuska přinese, jaké jsou varianty a kolik stojí.

Přečtěte si víc o metodě online focus group a poznejte její výhody.